Jak je to správně?
Komponent x komponenta: Jak je to správně?
V češtině se dnes používá téměř výhradně ženský rod – komponenta. Tvar mužského rodu komponent je vnímán jako zastaralý nebo velmi specifický odborný termín.
V češtině se dnes používá téměř výhradně ženský rod – komponenta. Tvar mužského rodu komponent je vnímán jako zastaralý nebo velmi specifický odborný termín.
Nahlaste podvodné číslo, hoax nebo phishing. Pomůžete chránit další uživatele a my případ prošetříme.
Komentáře 0
Zatím žádné komentáře. Buďte první!