Pravda o podvodech a phishingu Aktualizováno: 6. 6. 2026
Menu
Jak je to správně?

Fólie x folie: Jak je to správně?

Honza
Ověřeno: 12. 5. 2026
Buďte první s komentářem Sdílet zkušenost

V češtině jsou správné obě varianty. Psaní s čárkou (fólie) odpovídá dlouhé výslovnosti a je častější v běžném textu. Krátká podoba (folie) je rovněž spisovná a často se používá v odborné literatuře.

Sdílet článek: Facebook X / Twitter

Komentáře 0

Přidat komentář

Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Stali jste se obětí podvodu?

Nahlaste podvodné číslo, hoax nebo phishing. Pomůžete chránit další uživatele a my případ prošetříme.

Nahlásit nyní